تبلیغات
وبلاگ شخصی گزارشگر برنامه 90 - مروری بر برنامه 90 دوشنبه 29 مهرماه 1392+ گزارش تصویری

وبلاگ شخصی گزارشگر برنامه 90

قرمز یا آبی بودن مهم نیست؛ مهم فوتبالی بودنه!

درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به شخص محمدرضا راستگو یكی از گزارشگران اصلی برنامه 90 بوده و تمامی نظرات و دیدگاه های مطرح شده ارتباطی به برنامه 90 و شخص عادل فردوسی پور تهیه كننده و مجری این برنامه پیدا نمی كند.
مدیر وبلاگ 32 ساله بوده و با سابقه 13 ساله در عرصه روزنامه نگاری، خبرنگاری و گزارشگری ورزشی سعی دارد در این وبلاگ به حواشی فوتبال كشور و برنامه 90 بپردازد.

نویسندگان

آخرین مطالب

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

مروری بر برنامه 90 دوشنبه 29 مهرماه 1392+ گزارش تصویری

برنامه نود این هفته از ساعت 22:35 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.

سئوال مسابقه پیامکی این هفته به برگزاری مسابقات تیم ملی به میزبانی شهرستانها اختصاص یافته بود.در ابتدای برنامه گزارشی از دیدار تیم های ایران و تایلند و حاشیه های این بازی پخش شد.مسعود مرادی کارشناس داوری این هفته از برنامه نود بود.گزارش نود درجه پخش شد و در آن مسائل مختلف فوتبال هفته گذشته به تصویر کشیده شد.


محمد مهدی غفاری مربی تیم ملی نوجوانان
از امارات روی خط تلفنی برنامه آمد و عنوان کرد: فیلم بازی تیم آرژانتین را دیده بودیم و نسبت به نقاط ضعف و قوت این تیم آشنایی داشتیم و در تمرین روی این مسائل کار کردیم. وی ادامه داد: اینجا واقعا گرمای هوا بیداد می کند و بچه ها واقعا خوب بازی کردند و حتی اگر بیشتر تلاش می کردیم می توانستیم بازی را ببریم.وی افزود: تمام هدفمان این است که بازی کنیم که مورد قبول مردم کشورمان باشد. وی در خصوص تماس کی روش و اینکه در صورت پیروزی تیم ملی نوجوانان در بازی بعد برای تماشای بازی های این تیم به امارات می رود اظهار بی اطلاعی کرد.

وی در مورد وضعیت تیم ملی نوجوانان گفت: در حال حاضر مصدوم نداریم و برای بازی ساعت 17 آماده می شویم.


پس از این ارتباط گوشه هایی از دیدار دو تیم ملوان بندر انزلی و گسترش فولاد و حاشیه های این بازی و سپس دیدار دو تیم سایپا و سپاهان پخش شد.

سپس تصاویری از دیدار تیم های ذوب آهن و صبای قم پخش شد.

پس از این گزارش صحبتهای محمد مایلی کهن پخش شد که جالب توجه بود.
پس از پخش صحبت های مایلی کهن مسعود مرادی به بررسی داوری دیدار های پخش شده پرداخت.

پس از گذشت 45 دقیقه از آغاز برنامه سه چهارم بینندگان برنامه نود با برگزاری بازیهای ملی در شهرستانها موافق بودند.

مسعود مرادی نیز جزو موافقین با برگزاری مسابقات ملی در شهرستانها بود.در بخش بعدی برنامه گزارشی از دیدار دو تیم استقلال و نفت تهران و حاشیه های این بازی پخش شد.

پس از این گزارش دیدار تیم های پرسپولیس و داماش و حواشی مربوط به آن به تصویر کشیده شد.پس از این دیدار داوری آن مورد بررسی قرار گرفت.

سپس تصاویری از جر و بحث علی دایی با داور در بازی اخیر پرسپولیس پخش شد.

میهمان برنامه: پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی بازیگر سریال پژمان پس از دوازده سال میهمان برنامه نود بود. پژمان دوشنبه شب به استودیوی 90 رفت تا همان طور که این روزها در سریالش می گفت، پولی داده باشد و به این برنامه برود! عادل در شروع گفت و گویش با پژمان جمشیدی گفت:« حالا چقدر دادی آخرش که آمدی به این برنامه من؟»جمشیدی هم با شوخی گفت:« هی می خواستم پول کارت به کارت کنم اما خط ها مشکل داشت و نشد. این روزها هم که بحث کارت به کارت در فوتبال داغ است!»

فردوسی پور در ادامه افشا کرد که دوستی دیرین با برادر پژمان جمشیدی داشته است. او گفت با برادر پژمان در دانشگاه شریف هم دوره بوده، برادری که به خارج از کشور رفته است. پژمان هم در ادامه گفت:« از جمع 10 نفره دوستان شما همه رفتن خارج و فقط تو ماندی عادل. ولی کاش عادل تو دوست داداشم نبودی چون همیشه من از این دوستی ضربه خوردم. اگر تو دوست داداشم نبودی حتما بازی های ملی ام هم بیشتر می شد!»

فردوسی پور هم افسوس خورد که چرا باید این همه از استعدادهای ناب کشور به آن سوی مرزها بروند. در ادامه این برنامه گل های ملی و باشگاهی جمشیدی هم پخش شد و او باز هم گفت که آلوز گل ملی نزده و البته پژمان به یاد ندارد که مدافع راست برزیل اتفاقا به تیم ملی ایران گل زده است!

او از تحصیلات دانشگاهی اش گفت. اینکه در 9 سال تقریبا 90 واحد پاس کرده و ترمی 5 واحد که فردوسی پور حسابی سر این مسائل این دوست برادرش را اذیت می کرد.

پژمان که در برنامه 90 هم گلش به سپاهان پیدا نمی شد با خنده به فردوسی پور گفت:« ببین من چه خوش شانسم! » البته بعد از رفتن او این گل پخش شد.

شوخی های جمشیدی و فردوسی پور و کل و کل های این دو در طول این گفت و گو ادامه داشت. شوخی بر سر تعداد بازی های ملی و نوع روپایی زدن ها بود. بازی های ملی پژمان که گفته می شد 21 بازی است از نظر آمار فردوسی پور و همراهانش به 13 بازی رسید و جمشیدی خواست زودتر ماجرا تمام شود تا نگویند اصلا بازی ملی نداشته است.

پژمان جمشیدی همچنین گفت علی پروین برای اولین بار در طول زندگی اش با موبایلش به او زنگ زده و گفت آفرین به غیرتت!

او درباره شعار جمشیدی یوزپلنگ هم گفت این شعار را اصلا خودمان ساختیم ولی آن وقت ها به من می گفتند جمشیدی اورمارس که او هم وقتی فهمید من را به نامش صدا می کنند، کار را گذاشت کنار و رفت!

جمشیدی در بخشی از سخنان خود گفت: تا زمانی که زنده ام خود را یک ورزشی می دانم و فوتبال برای من چیزی فراتر از عشق است. من سال 69 بازی خود را شروع کردم و خود را یک فوتبالی می دانم.
وی در مورد مربیگری در فوتبال نیز گفت: مربیگری B را گرفته ام و منتظرم درجه مربیگری A را بگیرم.

توضیحات پژمان درباره سریال و نقد دوستان فوتبالی

به گزارش مشرق، پژمان جمشیدی درخصوص چهره متفاوتش گفت: در حال بازی در یک تله فیلم هستم و چند روز دیگر فیلمبرداری این تله فیلم نیز به پایان می رسد.

وی در مورد تحصیلاتش گفت: بخاطر حضور در تیم ملی مشکلاتی در دانشگاه برایم به وجود آمد طی 9 سال 90 واحد درسی پاس کردم، چرا که خیلی مرخصی می گرفتم و دنبال فوتبال بودم.

جمشیدی 36 ساله در خانواده ای فرهنگی بزرگ شده و به گفته خود در درس هایش موفق بوده و اغلب درس ها از جمله ریاضیات را نیز حفظ می کرده و حفظیات قوی دارد و در همین راستا در مورد حفظ دیالوگ های سریال پژمان نیز با مشکلی مواجه نشده است.
بازیگر سریال پژمان در مورد روابط اجتماعی خود و ورود به عرصه بازیگری گفت: من به واسطه رابطه ای که با برادران قاسم خانی داشتم وارد این عرصه شدم.

جمشیدی در مورد سریال پژمان گفت: این سریال مد نظرم بود و می خواستم در این رابطه سریالی ساخته شود، پس از مدتی قاسم خانی به من گفت شبکه 3 از این طرح استقبال کرده و می خواست نقش پژمان را یک فوتبالیست بازی کند و قرار بود دنبال یک نفر برای این نقش باشیم که پیمان قاسم خانی این پیشنهاد را به من داد و در ابتدا شوکه شدم ولی پس از اینکه با هم صحبت هایی داشتیم این پیشنهاد را پذیرفتم و باید بگویم حتی یک درصد هم از کار خود پشیمان نیستم.
وی در مورد نقدهایی که در خصوص این سریال شده است گفت: نقدهای کمی از این سریال شد و مردم پذیرفته اند که در کار طنز گاهی اوقات تفاوتهایی با واقعیت وجود دارد و با این حال من تمام نقدها را با دقت مورد بررسی قرار می دهم. این سریال در مورد پژمان جمشیدی است و در آن قصد بی احترامی به فرد خاصی نداریم.

پژمان در مورد تحصیلات فوتبالیست ها و نقدهای موجود گفت: در هر حرفه ای افراد تحصیل کرده و بیسواد وجود دارد و این مسئله ای طبیعی است و تمام آنها دوست داشتنی هستند.

وی ادامه داد: سریال پژمان با استقبال زیادی مواجه شده است و خیلی از مردم بخاطر این سریال از من تشکر کردند. سریال پژمان در 3 روز به تعداد تماشاگری رسید که سریال های موفقی مثل برره و ساختمان پزشکان داشته اند. از تمامی بازیگرانی که در این سریال من را همراهی کردند تشکر می کنم.

بازیکن سابق پرسپولیس در پایان گفت: از تمامی بزرگان فوتبالی کشور تشکر می کنم و من کوچکترین عضو فوتبال ایران هستم و پیش از این قرار بود در این سریال یک فوتبالیست بازی کند و قرار نبود که من بازیگر این نقش باشم.


پس از خداحافظی پژمان جمشیدی از برنامه نود صحنه شادی پس از گل لوسیانو پریرا و توهین وی به هواداران تراکتورسازی و مصاحبه های مربوط به آن پخش شد.

حمید زینی زاده مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی
روی خط تلفنی برنامه آمدو گفت: متاسفانه برخی مشکلات در داوری باعث می شود بر روی سکوها تشنج ایجاد شود که این مسائل باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.وی در مورد شادی پس از گل پریرا و گذاشتن توپ زیر پیراهنش گفت باید این بازیکن توبیخ شود ولی فردوسی پور مواردی را از جمله شادی پس از گل جواد نکونام مثال زد که پس از به ثمر رساندن گل این نوع شادی پس از گل را انجام دادند.

مسعود مرادی در مورد پرتاب توپ از سوی پریرا به سمت هواداران تراکتور گفت : از نظر قوانین فوتبال این مسئله فقط کارت زرد دارد.

سپس حسین فرکی سرمربی تیم فولاد روی خط تلفنی آمد و گفت: زدن ضربه به توپ و پرتاب آن به سوی هواداران تیم رقیب را نمی پسندم و این مسئله را به بازیکن تیممان گوشزد کردیم و از این بابت ناراحت شدیم و نباید حرکاتی را شاهد باشیم که هواداران را دچار تنش کنند.وی در مورد محرومیت پریرا گفت: اعتقاد نداریم که این محرومیت باید به این دلیل انجام شود ولی اگر کمیته انضباطی این تصمیم را گرفته به حکم آن احترام می گذاریم البته این قضیه را از طریق باشگاه پی گیری خواهیم کرد.

وی در مورد پنالتی مشکوک در این بازی گفت: اگر داور به عمد این پنالتی را گرفته که باید با داور برخورد شده و داور را کنار بگذارند. آقای مرادی کارشناس داوری است و می گوید پنالتی نبوده است.

زینی زاده در این رابطه گفت: این پنالتی اشتباه داوری نبوده بلکه تخلف داوری بوده است.

مسعود مرادی در ادامه این بحث افزود: چرا تمام بحث ها را به تخلف و اشتباهات داوری ربطمی دهید؟ این مسئله برای داوری ایران بسیار بد است و داوران ما همگی تمام تلاش خود را می کنند که بهترین قضاوت را داشته باشند.

بالاخره گل پژمان جمشیدی که در هنگام به ثمر رساندن آن برق ها قطع شده و از صدا و سیما پخش نشد از برنامه این هفته نود پخش شد.

این تصویر توسط دوربین هندی کم گرفته شده بود که برای نخستین بار در این برنامه پخش شد.پس از این بخش گزارشی در مورد "رزم جوی" خبرنگار خوشنام و پیشکسوت دنیای ورزش پخش شد که اکنون به عنوان راننده تاکسی فعالیت می کند و کار خبرنگاری را ترک کرده است.سپس دیدار تیم های استقلال صنعتی و راه آهن پخش شد.پس از آن گزارشی از لیگ دسته یک و حواشی آن به تصویر کشیده شد.

سپس صحنه هایی از دیدار دو تیم مس کرمان و فجر سپاسی و مصاحبه های مربیان دو تیم و حاشیه های مربوط به آن پخش شد.

سپس آماری از لیگ سیزدهم فوتبال تا پایان هفته سیزدهم ارائه شد.

غلامرضا رفیعی کارشناس حقوقی فوتبال
روی خط تلفنی آمد و مسائلی را در خصوص کسر امتیاز عنوان کرد که در تصاویر زیر به آن اشاره شده است و در پایان اظهار داشت که کسر امتیاز از باشگاه های پرسپولیس و تراکتورسازی به خاطر تماشاگران خلاف قوانین فیفا است.