تبلیغات
وبلاگ شخصی گزارشگر برنامه 90 - جام جهانی برای كدامیك از گزارشگران تمام شد؟ رقابت عادل و مزدك برای گزارش دیدار نهایی جام جهانی 2014

وبلاگ شخصی گزارشگر برنامه 90

قرمز یا آبی بودن مهم نیست؛ مهم فوتبالی بودنه!

درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به شخص محمدرضا راستگو یكی از گزارشگران اصلی برنامه 90 بوده و تمامی نظرات و دیدگاه های مطرح شده ارتباطی به برنامه 90 و شخص عادل فردوسی پور تهیه كننده و مجری این برنامه پیدا نمی كند.
مدیر وبلاگ 32 ساله بوده و با سابقه 13 ساله در عرصه روزنامه نگاری، خبرنگاری و گزارشگری ورزشی سعی دارد در این وبلاگ به حواشی فوتبال كشور و برنامه 90 بپردازد.

نویسندگان

آخرین مطالب

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

جام جهانی برای كدامیك از گزارشگران تمام شد؟ رقابت عادل و مزدك برای گزارش دیدار نهایی جام جهانی 2014

شاید برایتان جالب باشد بدانید كدام گزارشگر در جام بیستم بیشترین گزارش را داشته است و شانس كدام گزارشگران برای گزارش چهار بازی باقیمانده جام به حداقل رسیده است؟ پس آمار ذیل را حتما بخوانید!

جام جهانی 2014 برزیل در شرایطی روزهای پایانی خود را سپری می كند كه 60 بازی از 64 دیدار ممكن رقابتهای جام برگزار شده و این جام نیز به روزهای پایانی و فوق حساس خود نزدیك شده است.

به همین منظور صدا و سیما نیز از مدت ها قبل امتیاز پخش مهمترین رخداد فوتبالی دنیا را خریداری كرد تا بینندگان با فراغ بال شاهد پخش زنده این مسابقات باشند. همانطور كه از قبل هم پیش بینی می شد، اكثر مسابقات از شبكه سوم پخش شد، بطوریكه بینندگان تلویزیونی 52 بازی را از این شبكه كه چند سالی است لقب شبكه جوانان را به خود اختصاص داده است، به نظاره نشسته اند.

در این راستا، شبكه سوم سیما تمام تلاش خود را به كار بست تا با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود خود در حوزه گزارشگری، تنوع بیشتری به كار خود داده و مخاطبین خود را از گزارش های تكراری و بعضا خسته كننده برحذر دارد.

شاید بسیاری از علاقه مندان به فوتبال با نگارنده هم عقیده باشند كه در حال حاضر خیلی از بینندگان تلویزیونی آرزو داشته باشند تا تمامی دیدارهای مهم را با صدا و گزارش عادل فردوسی پور(كه امسال تهیه كننده و مجری ویژه برنامه جام جهانی هم هست) بشنوند، ولی سیاست مدیران ارشد ورزشی سازمان صدا و سیما (كه به نظرم منطقی هم هست) در راستای جلوگیری از تك قطبی شدن حوزه گزارشگری فوتبال در سازمان متبوع خود، عملا این آرزوی فوتبالی ها را به واقعیت تبدیل نكرد و در عمل، بازیهای مهم تقریبا بین پنج گزارشگر برتر سیما تقسیم شد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید كدام گزارشگر در جام بیستم بیشترین گزارش را داشته است و شانس كدام گزارشگران برای گزارش چهار بازی باقیمانده جام به حداقل رسیده است؟ پس آمار ذیل را حتما بخوانید!

شبكه سوم سیما در رقابتهای جام جهانی از 8 گزارشگر خود به نام های جواد خیابانی، علیرضا علیفر، عادل فردوسی پور، مزدك میرزایی، پیمان یوسفی، محمد سیانكی، محمدرضا احمدی و مجتبی صادقیان  نهایت استفاده را برد كه در این بین، پیمان یوسفی، محمدرضا احمدی و محمد سیانكی با 8 گزارش، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند. در این بین، عادل فردوسی پور با 7 گزارش كامل و گزارش یك نیمه ای دیدار ایران و آرژانتین و جواد خیابانی با 7 گزارش نفرات بعدی هستند. علیرضا علیفر با 5 گزارش، مجتبی صادقیان با 4 گزارش و مزدك میرزایی با 3 گزارش و گزارش نیمه اول دیدار ایران و آرژانتین ر رده های بعدی قرار گرفته اند.

نكته بعدی گزارش بازی های مهم مرحله مقدماتی تا 4/1نهایی بوده كه در این زمینه نیز تنوع گزارشگران تقریبا رعایت شد، بطور مثال، دیدار افتتاحیه جام جهانی بین برزیل و كروواسی را مزدك میرزایی، هلند -اسپانیا را پیمان یوسفی، آلمان- پرتغال  و انگلیس- ایتالیا را عادل فردوسی پور و آلمان- فرانسه (مهمترین دیدار مرحله 4/1 نهایی) را  محمدرضا احمدی گزارش كردند.

حال این سوال پیش می آید كه با توجه به مطالب ذكر شده و تعداد اندك بازیهای باقیمانده، دیدارهای حساس مراحل نیمه نهایی و فینال جام جهانی را چه كسی گزارش می كند. در این باره باید گفت با توجه به روند گذشته، جام جهانی را عملا باید برای نفراتی چون علیفر، صادقیان و سیانكی(باتوجه به  تعدادگزارش بالای خود) تمام شده دانست و شبكه 3 مجبور است از بین عادل، مزدك، پیمان یوسفی، محمدرضا احمدی و جواد خیابانی یك نفر دیگر را هم از ادامه جام محروم كند! كه در این بین شانس محمدرضا احمدی و پیمان یوسفی (با توجه به رسیدن به سقف تعداد گزارش)، بیش از بقیه است(البته به احتمال زیاد دیدار رده بندی جام را یكی از این دو نفر گزارش می كند).  

نگاهی به گزارشگران مرحله 4/1 نهایی نشان می دهد كه از بین نفرات باقیمانده، جواد خیابانی در این مرحله گزارشی نداشت و به احتمال بسیار زیاد، گزارش دیدار آرژانتین و هلند به او می رسد، چراكه عادل در مرحله قبل دیدار آرژانتین و بلژیك را گزارش كرد و بعید است باز هم گزارش آرژانتین به او برسد.

حال می ماند دو بازی كه تقریبا گزارشگران آن نیز مشخصند. آلمان برزیل، احتمال بسیار زیاد به عادل فردوسی پور خواهد رسید و دیدار نهایی جام را نیز مزدك میرزایی (به دلیل كمرنگ بودنش در جام بیستم) گزارش خواهد كرد.

محمدرضا راستگو