تبلیغات
وبلاگ شخصی گزارشگر برنامه 90 - حرف هایی که به زودی در فوتبال ایران خواهید شنید؛ زبان بُریده پشت تمبر!

وبلاگ شخصی گزارشگر برنامه 90

قرمز یا آبی بودن مهم نیست؛ مهم فوتبالی بودنه!

درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به شخص محمدرضا راستگو یكی از گزارشگران اصلی برنامه 90 بوده و تمامی نظرات و دیدگاه های مطرح شده ارتباطی به برنامه 90 و شخص عادل فردوسی پور تهیه كننده و مجری این برنامه پیدا نمی كند.
مدیر وبلاگ 32 ساله بوده و با سابقه 13 ساله در عرصه روزنامه نگاری، خبرنگاری و گزارشگری ورزشی سعی دارد در این وبلاگ به حواشی فوتبال كشور و برنامه 90 بپردازد.

نویسندگان

آخرین مطالب

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

حرف هایی که به زودی در فوتبال ایران خواهید شنید؛ زبان بُریده پشت تمبر!

والپیپر توپ فوتبال و چمن football wallpaper 

سربازی که در جنگ جهانی اول به دست نیروهای آلمانی اسیر شده بود در نامه‌ای به خانواده‌اش از آنها خواسته بود تمبر پستی روی نامه را نگاه ‌دارند. خانواده‌اش که می‌دانستند او هیچ علاقه‌ای به گردآوری تمبر نداشته با تعجب تمبر را جدا كردند و دیدند پشت آن نوشته ‌شده: «آنها زبان من را بریده اند!»

 این خبر بازتاب گسترده ای پیدا کرد. زیرا نهایت خشونت و بی‌رحمی در قبال سرباز اسیر را نشان می داد. بسیاری آن را باور کردند و با هیجان برای هر گوش مشتاقی باز می گفتند. حال آنكه به دو دلیل این شایعه نمی توانست درست باشد: نخست آن که نامه‌های اسرای جنگی فاقد تمبر پستی بود. دیگر آن كه اگر فرد پس از بریدن زبان، تحت عمل جراحی فوری قرار نگیرد بر اثر خون ریزی خواهد مُرد.   

  این روزها لیگ برتر فوتبال ایران از نفس ایستاده اما دیر و دور نیست که شایعاتی از این دست را در روزهای پیش رو بشنویم.

حکایت ناز و عشوه مربیان و مدیران و بازیکنان که « گرفتاری یی دارم و باید بروم و ناچار به جدایی از تیم محبوبم هستم»، « من عاشق این تیم هستم ولی سرمربی من را نمی خواهد»، « قراردادم را تمدید نمی کنند»، « حاضرم چک سفید امضا کنم و بمانم اما من را نمی خواهند»، « فشارها زیاد است و راهی ندارم جز این که  استعفا بدهم»، «این فوتبال ناپاک است و من دیگر توان ادامه ندارم»،«هیات مدیره بودجه برای خرید بازیکن نمی دهد و می روم»، « از بارسلونا دعوت نامه دارم و خودِ ونگر دیشب زنگ زد گفت باید بیایی»! وادعاهایی از این دست ...
    
بازار نقل و انتقالات و اسباب‌کشی در فوتبال ایران فصل خوبی برای فروش روزنامه‌های ورزشی - از نوع زرد است - تا هر روز «بمب بترکانند»! از جلسه پنهانی بازیکن قرمزها در مرغ داری با یک رابط سرشناس مدیرعامل آبی‌ها خبر بدهند و از دیده شدن هافبک آبی‌ها در کافی شاپ وقتی بر سر صفرهای قرارداد پیوستن به پرسپولیس چانه می‌زد!

همه اما انگار بازی‌های رقت‌انگیز فصل قبل را فراموش می‌کنند. کیفیت تحقیرکننده رقابت‌هایی که عنوان «لیگ برتر» بر پیشانی دارد بی  نشانی از برتری و پیشرفت و درخشش در آن.

هیچ کس به آنالیز فصلی که گذشت، نمی پردازد تا شاید راهی برای برون‌رفت از این بن بست کلافه کننده و مثلا \پاسخی برای این پرسش پیدا کند که چرا تیم قهرمان در 30 بازی تنها 36 گل زده است؟ حالا فصل خوب چانه زدن بر سر قیمت‌هاست. تلاش برای تیتر شدن در روزنامه‌ها...

  اگر شنیدید یکی از باشگاه‌های فوتبال در ایران تیمی متشکل از کارشناسان و آنالیزورها تشکیل داده  تا به بررسی نقاط ضعف و قوت خود و حریفان فصل تمام شده بپردازند یا به شنوایی خود شک کنید یا به شایعه‌هایی که برخی می‌سازند تا بگویند ما با علم روز فوتبال دنیا داریم پیش می‌رویم.

علم روز دنیا هم یعنی یک لپ تاپ که نرم‌افزار آنالیز بر روی آن نصب است و 70 درصد مربیان حتی از آن سر در نمی‌آورند. شایعه‌های ترکاندن بمب و دعوت‌نامه از بارسلونا و استعفا و کناره ‌گیری را هم بگذارید کنار همان زبان بُریده سربازی که پشت تمبر، قصه بافته بود!